30 YILLIK AYAKKABI BOYACISINA SANDIK HEDİYE EDİLDİ
30 YILLIK AYAKKABI BOYACISINA SANDIK HEDİYE EDİLDİ

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal, elma sandığıyla ayakkabı boyacılığı yapan Durmuş Tetik’e boya sandığı hediye etti.

Seydişehir’de iş bulamadığı için 30 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Durmuş Tetik’in (64) ayakkabı boya sandığının elma sandığı olduğunu öğrenen Başkan Tutal harekete geçerek kendisine ayakkabı boya sandığı yaptırdı.

Uzun yıllardır ayakkabı boyacılığı yaparak eşi ve çocuklarının bakımını sağlayan Tetik,  elma sandığından yaptığı boya sandığının yerine yeni boya sandığı verilmesiyle duygulu anlar yaşadı.

Başkan Tutal, mesleği ayakkabı boyacılığı olan Tetik’e sandığını takdim ettikten sonra hayırlı, bereketli ve bol kazançlar dileğinde bulundu.

Ayakkabı boyacılığı ile geçimini sağlayan Tetik, Başkan Tutal’a teşekkür ederek, “Kendisinden Allah razı olsun. Şu an kullandığım sandık elma kasasından yaptığım bir sandık idi. Ayakkabı boyamakta kullandığım malzemeleri sandığın içine dolduruyor ve dışardan temin ettiğim bebek arabası ile taşıyordum. Bu şekilde 30 yıldır farklı il ve ilçelerde ayakkabı boyacılığı yaptım. İnsanlar sandığımı görünce garip karşılıyordu. İlk kez böyle bir sandığa sahip oldum. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a  teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

.

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla İtfaiye Amirliği’ni ziyaret ederek mesai başında olan itfaiyecilerin gününü kutla...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında yer alan tohum eleme tesisi h...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’IN  MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mübarek gün ve gecelerin insan hayatında vazgeçilmez bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Tutal, alemlere rahm...

DEVAMINI OKU