30 YILLIK AYAKKABI BOYACISINA SANDIK HEDİYE EDİLDİ
30 YILLIK AYAKKABI BOYACISINA SANDIK HEDİYE EDİLDİ

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Tutal, elma sandığıyla ayakkabı boyacılığı yapan Durmuş Tetik’e boya sandığı hediye etti.

Seydişehir’de iş bulamadığı için 30 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Durmuş Tetik’in (64) ayakkabı boya sandığının elma sandığı olduğunu öğrenen Başkan Tutal harekete geçerek kendisine ayakkabı boya sandığı yaptırdı.

Uzun yıllardır ayakkabı boyacılığı yaparak eşi ve çocuklarının bakımını sağlayan Tetik,  elma sandığından yaptığı boya sandığının yerine yeni boya sandığı verilmesiyle duygulu anlar yaşadı.

Başkan Tutal, mesleği ayakkabı boyacılığı olan Tetik’e sandığını takdim ettikten sonra hayırlı, bereketli ve bol kazançlar dileğinde bulundu.

Ayakkabı boyacılığı ile geçimini sağlayan Tetik, Başkan Tutal’a teşekkür ederek, “Kendisinden Allah razı olsun. Şu an kullandığım sandık elma kasasından yaptığım bir sandık idi. Ayakkabı boyamakta kullandığım malzemeleri sandığın içine dolduruyor ve dışardan temin ettiğim bebek arabası ile taşıyordum. Bu şekilde 30 yıldır farklı il ve ilçelerde ayakkabı boyacılığı yaptım. İnsanlar sandığımı görünce garip karşılıyordu. İlk kez böyle bir sandığa sahip oldum. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a  teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

.

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU