Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL, MESAİ ARKADAŞLARI İLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN TUTAL, MESAİ ARKADAŞLARI İLE BAYRAMLAŞTI
Yazdır / Tarih: 2020-05-27

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çalışma arkadaşları ile bayramlaştı.
Ramazan Bayramı sonrası ilk mesai gününde Başkan Tutal, çalışma arkadaşları ile sosyal mesafe kuralına uyarak bayramlaşma programı gerçekleştirdi.
Bayramların, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı müstesna günler olduğunu kaydeden Başkan Tutal, "Bu vesile ile başta çalışma arkadaşlarım ve aileleri olmak üzere tüm İslam Aleminin bayramını tebrik ederim. Nice bayramlarda beraber olabilmeyi temenni ediyorum" dedi.
Seydişehir'in gelişmesi, güzelleşmesi ve ilerlemesi için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Daha temiz, daha yeşil ve daha güzel bir Seydişehir için hep birlikte çalışıyoruz. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, kaynaşmanın ve kardeşliğin timsali olan Ramazan Bayramımızı kutladık. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bayram sevinç, birlik, beraberlik olma anlamlarına da gelir. Kenetlenmeye ihtiyacımız olduğu bu günlerde farklı ırklardan, farklı mezheplerden, farklı meşreplerden, farklı siyasi düşüncelerden olabiliriz. Ama bu günlerde kardeşliğimizin birlikteliğimizin, dayanışmamızın bu ülkeye ihanet eden gruplara karşı muhafaza edilmesi gerekmektedir. Biz Seydişehir olarak bunları geçmişte de yaptık, bu günlerde de yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.
Korona virüsle mücadele sürecinde gayretle çalışan personele teşekkür eden Başkan Tutal; "hemşehrilerimize hizmet etmek gibi çok önemli bir görevi yürütüyorsunuz, şehrimizi salgından korumak için tüm ekiplerimiz büyük bir gayret sergiliyor. Çalışmalarınızdan dolayı hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun. Bundan sonraki çalışmalarınızda da olabildiğince dikkatli olmanızı istiyorum, hem kendiniz, hem çalışma arkadaşlarınız hem de aileleriniz için. Oluşabilecek bir hastalık ile tüm ekiplerimiz etkilenecektir. Salgın döneminde ciddi anlamda gerek sahada personelimiz, gerekse vefa destek ekibimiz hemşehrilemizin hizmetinde oldu. Bu süreçte ekonomik olarak etkilenen tüm kesimlere ulaştık. Hijyen, temizlik ve dezenfekte denetimlerimizi aralıksız sürdürdük. Ben yapılan tüm bu çalışmanın karşılığını bulduğuna inanıyorum, çalışmalarınızdan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.