Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

PARK VE MESİRE ALANLARINI YAPMAK BİZDEN, KORUMAK SİZDEN

PARK VE MESİRE ALANLARINI YAPMAK BİZDEN, KORUMAK SİZDEN
Yazdır / Tarih: 2020-05-29

Vatandaşların günün stresini atması ve hoşça vakit geçirebilmesi için Seydişehir Belediyesinin bu yöndeki çalışmaları hız kesmiyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal, daha yaşanılabilir bir Seydişehir için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
Yemyeşil doğasıyla göz kamaştıran Seydişehir’de son yıllarda park ve mesire alanları da hızla artıyor.
Belediye ekipleri vatandaşların günün stresini atması ve hoşça vakit geçirebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyor. Vatandaşları yapılan park ve mesire alanlarının korunmasına yönelik uyaran Belediye Başkanı Mehmet Tutal “Şehrimizin yaşanabilir bir yer olması için hep birlikte çalışmalıyız. Sizlere düşen görev ise yapılan bu hizmetlere sahip çıkmak ve onları korumaktır. Birbirimizin hakkına riayet edip saygı göstereceğiz. Kul ve kamu hakkına malını gözeteceğiz. Hemşehrilerimizin ihtiyacının gidermek için devletimizin bize verdiği kaynakları kullanarak sizlere hizmet etmekteyiz. Büyük yatırımlar yapıyor ve önemli meblağları harcıyoruz. Bu harcanan para milletimizin kendi parası. Yaşadığımız şehir hepimizin" dedi.
Belediye ekiplerinin yaptığı park ve mesire alanlarında bulunan oyun guruplarının ve kamelyaların kırıldığını, ekimi yapılan süs bitkileri ve çiçeklerin yerinden söküldüğünü bazı kişilerin kamu malına zarar verdiğini hatırlatan Tutal, “Ne yazık ki toplum içerisinde bu tür uygunsuz art niyetli kişi veya kişiler var. Halkımızın bu konuda bizlere destek vermesini bu tür olaylara şahit oldukları zaman emniyet güçlerimize veya Belediye ekiplerimize ihbarda bulunmasını talep ediyoruz. Yapmış olduğumuz buna benzer hizmetlere hep beraber sahip çıkılması gerekiyor. Bunlar milli servetimizdir. Nasıl ki insanlar evlerindeki eşyaları kırıp tahrip ederek zarar vermiyorsa bu kamu mallarına da hiçbir şekilde zarar vermemelidir. Refüjler ve parklara ekilen çiçeklerimiz halkımız tarafından koparıldığı, söküldüğü görülmektedir. Bu tür durumları gördüğünüzde sahip çıkalım ve vatandaşlarımızı uyaralım. Bu çiçekler hepimizin çevremize ve yapılan hizmetlere sahip çıkalım. Halkın malına zarar vermek, kırmak kendi malımıza, çocuklarımızın geleceğine zarar vermektir" şeklinde konuştu.