Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

GENEL SEKRETER ÖKSÜZ' DEN BAŞKAN TUTAL' A ZİYARET

GENEL SEKRETER ÖKSÜZ' DEN BAŞKAN TUTAL' A ZİYARET
Yazdır / Tarih: 2020-06-03

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Abdullah Ecevit Öksüz, Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a ziyarette bulundu.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Abdullah Ecevit Öksüz'ün, Başkan Tutal'ı ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı Emre Çınar, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu Dekanı Doç. Dr. Hamdi Arbağ, Yapı İşleri Daire Başkanı İsmail Hakkı Gül, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ahmet Bülbül, Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin Arıkan' da eşlik etti.
N.Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Öksüz' ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Hocamızla Seydişehir'de Üniversitemizin eğitim-öğretim yapılanması ve gelecek vizyonu ile ilgili karşılıklı istişarelerde bulunduk. İnşallah önümüzdeki süreçte daha sık bir araya gelecek, şehrimizin ortak paydasında buluşacağız. Üniversite-Belediye işbirliğini önemsiyoruz. Bir şehrin gelişmesinde de üniversitenin çok önemli bir faktör olduğu düşüncesindeyim. Gençlerimizin eğitimleri için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. İnşallah birlikte çalışarak ilçemizi üniversite eğitimi noktasında geleceğe taşıyacak adımları atacağız" şeklinde konuştu.
N. Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Abdullah Ecevit Öksüz; "İlçede yapılması planlanan hizmetlerin değerlendirilmesi ve Belediye çalışmaları hakkında Başkanımızdan bilgiler aldık. Seydişehir hızla gelişmekte olan bir ilçemiz. Başkanımıza göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum "dedi.
Başkan Tutal ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri Abdullah Ecevit Öksüz ve beraberindeki heyet ile daha sonra Seydi Şifa Termal Tesisleri, N. Erbakan Üniversitesi Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunda bir dizi incelemelerde bulundu.