Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DOĞALGAZ'A KAVUŞUYOR

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ  DOĞALGAZ'A KAVUŞUYOR
Yazdır / Tarih: 2020-06-09

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, EPDK Başkanı ile Ankara'da yapmış oldukları görüşme sonucunda Organize Sanayi Bölgesinin doğalgaza kavuşacağını kaydetti.
Başkan Tutal, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız'ın Mehmet Cengiz ile yapmış oldukları görüşme sonucunda Seydişehir OSB ‘de doğalgaz getirilmesi çalışmalarının başlayacağını belirtti.
Tutal; "Doğalgaz'ın OSB'ye getirilmesi konusunda EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Konya Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız ile birlikte Mehmet Cengiz ile bir görüşme yaptık. Kendisi Organize Sanayi Bölgemizde doğalgaz getirilmesi için gerekli desteği vereceklerini söyledi "şeklinde konuştu.
Gelişmekte ve büyümekte olan Seydişehir Organize Sanayi bölgesinde doğalgaz getirilmesi büyük gereklilik arz ettiğini kaydeden Başkan Tutal; "en yakın zamanda tamamlanması planlanan doğalgaz çalışmalarımızla Organize Sanayi Bölgemizde ticari bir hareketlilik başlayacak. Bölgemizdeki yatırımcılarımızın rekabet gücü artarak, pazar paylarının gelişeceğini inanıyorum. Seydişehir'de istihdamın artması, ekonominin canlanması ve ticari hareketliliğin oluşması bu tür alt yapı sorunlarının giderilmesiyle daha da gelişecek. İlçemizin kalkınması için gece, gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz ”dedi.
Seydişehir’e yapılması planlanan yatırımların ve projelerin takipçisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Organize Sanayi Bölgemize doğalgaz gelmesi için bizden desteğini esirgemeyen Konya Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’a, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’a, Mehmet Cengiz başta olmak üzere Cengiz ailesine teşekkür ederim” dedi.
Başkan Tutal ayrıca beldeden kırsal mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde de doğalgaz getirilmesi konusunda görüşmeler yapıldığını ve ilerleyen süreçte konunun takipçisi olacağını belirtti.