Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

BAŞKAN TUTAL, MAHALLE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

BAŞKAN TUTAL, MAHALLE ZİYARETLERİNE BAŞLADI
Yazdır / Tarih: 2020-07-10

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yeni normalleşme süreci ile birlikte mahalle ziyaretlerine hız verdi.
AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Taşağıl, Çatmakaya ve Susuz mahallelerini ziyaret eden Başkan Tutal, bölgelerde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Geçtiğimiz hafta ise Mesudiye, Yaylacık, Ketenli, Çat, Dikilitaş mahallelerini ziyaret eden Başkan Tutal, bu hafta ise Taşağıl, Gölyüzü, Susuz, Çatmakaya ve Madenli mahallelerine ziyaretlerde bulundu.
Mahallelerde vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’yi de kapsayan pandemi nedeniyle hemşehrilerimiz ile hasbihal etmeyi özlemiştik. Bu salgın sürecinde bizlere destek veren çağrılarımıza uyarak katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Göreve geldikleri günden bugüne kadar çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; merkez ve kırsal mahallelerimizde ekiplerimizle hemşehrilerimizden gelen talep ve istekleri yerine getirmeye çalışıyor. Özellikle yol genişletme ve arazi yolları açılması noktasında bu yıl önemli çalışmalar yapıyoruz. Program dahilinde bütün mahallelerimizde sırasıyla çalışma yapılacaktır. Ekiplerimiz 55 mahallemizin tamamını kapsayan bir çalışma içerisinde. Kırsal ve merkez mahallelerimizde hizmet için neler yapabiliriz düşüncesiyle hizmet ve çalışma planlarımızı yapıyoruz. Her mahalle için öncelikli ihtiyaç olan hizmeti tespit ediyoruz ve ona göre yol haritamızı çiziyoruz” dedi.