Mehmet TUTAL

Seydişehir Belediye BAŞKANI

  1965 yılında Konya´nın Şeydişehir ilçesinin Bostandere Kasabasında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta babasını kaybetmesi sebebiyle zor şartlarda İlk ve orta öğrenimini kasabada tamamladı.1982 yılında Seydişehir Ticaret Lisesi’ni bitiren Mehmet TUTAL  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, 1995 yılına kadar Ankara Çankaya’da öğretmenlik yaptı. 1995-1996 eğitim öğretim yılında memleketi Seydişehir’e döndü. Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulunda 2 yıl öğretmen, Seydişehir Lisesi’nde öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptıktan sonra, 2007 yılında Seydişehir Anadolu Öğretmen Lisesi’ni kurdu.

    Memuriyetinin yanında, Ankara’da Milli Gençlik Vakfı Genel Merkezi’nde, Öğretmenler Vakfı’nda ve Eğitim-Bir Sendikası’nda sosyal faaliyetlerde bulunan TUTAL, ilçemize döndükten sonra, uzun yıllar Seydişehir Milli Gençlik Vakfı başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen başkanlığı görevlerini yürüttü. Tutal, 2014-2019 tarihleri arasında Seydişehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tutal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Seydişehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Mehmet TUTAL, evli ve dört çocuk babasıdır.

SEBİDOS’TAN BAŞKAN TUTAL’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

SEBİDOS’TAN BAŞKAN TUTAL’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Yazdır / Tarih: 2020-07-14

Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Ali Öz ve Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret etti.
Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Tutal’a festival süresinde kendilerine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler.
3-5 Temmuz tarihleri arasında Seydişehir Kuğulu Parkta Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen festival sona erdi. Festivale 35 ilden 150’ye yakın bisikletsever katıldı.
Türkiye genelinde bir ilk olduğunu kaydeden dernek Başkanı Ali Öz ; “başkanımız festivalimizin proje aşamasından itibaren bizzat festivalin her ayrıntısıyla ilgilenmiş desteklerini esirgememiştir. Seydişehir'imizin tanıtılmasına katkı sağlayan bu organizasyonumuz için belediyemizin tüm imkanlarını seferber etmiştir. Yemeğinden otobüsüne, Kuğulu Kamp Alanından yapılan hizmetleriyle belediyemiz bu tür organizasyonlarda ne kadar profesyonel olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Seydişehir'in tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılması ve birlikteliği adına güzel bir program oldu. Ben Başkanımıza bizlere vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum “dedi.
Bu tür organizasyonların birlik ve kardeşlik anlamında önemli olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “ sosyal ve kültürel birlikteliklere ve organizasyonlara ihtiyacımız var, birlik ve kardeşlik anlamında güzel adımlar atılıyor. Güzel bir organizasyon oldu. Ben SEBİDOS Derneğimize ve katılımcılara teşekkür ediyorum “dedi.