BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutal, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde onu bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Tutal, Milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir ortamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli ruhu yeniden canlandırmış ve milletimizi milli bir kimlik etrafında toplamayı başarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatanımızı bölerek milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ve daha nice vatan topraklarında olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde onlara hak ettikleri cevabı layıkıyla vermiştir. Şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu mukaddes topraklarda ‘Ezan Dinmez, Bayrak İnmez’ diyerek, vatanımız üzerinde hain emelleri olanlara karşı mücadele etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı Milli Mücadele seferberliği sonucunda, varlığını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimiz Cumhuriyetimizi kumuş, bizlere emanet etmiş ve Cumhuriyetimiz 100 yaşına ulaşmıştır. Bizler, bin yıldır bu kadim topraklarda adaleti ve kalkınmayı şiar edinen devlet anlayışıyla emanet edilen Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla sanayide, teknolojide, sağlıkta, ekonomide, eğitimde ve daha nice alanda gelişmeye ve değişmeye devam etmektir. Cumhuriyete sahip çıkmak ise, bu hedefleri gerçekleştirmektir. Ülkemiz için konulan hedefleri birer birer gerçekleştirirken bizlere düşen en büyük görev ise bu hedeflere sahip çıkmak onu yüceltmektir. Bu düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

DİĞER HABERLER
GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı öncesinde Seydişehir Belediyesi Lise öğrencilerini Gri Koç adıyla tanınan Gökhan Müftüoğlu ile motivasyon seminerinde buluşturdu. Özellikle sınavlar...

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Başkanlık Kupası Voleybol turnuvasında şampiyon Seydişehir Cimnastik Spor oldu. İlçede 6 takımın mücadele ettiği turnuvaya 200’ün....

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, Kurban Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ustaoğlu, bayramların paylaşmanın, birlikte olma ve dayanışma kültürünün güçlendiği günl...

DEVAMINI OKU