BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN TUTAL'DAN 10 KASIM MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Tutal, mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde onu bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Tutal, Milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir ortamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli ruhu yeniden canlandırmış ve milletimizi milli bir kimlik etrafında toplamayı başarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, vatanımızı bölerek milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ve daha nice vatan topraklarında olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde onlara hak ettikleri cevabı layıkıyla vermiştir. Şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu mukaddes topraklarda ‘Ezan Dinmez, Bayrak İnmez’ diyerek, vatanımız üzerinde hain emelleri olanlara karşı mücadele etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı Milli Mücadele seferberliği sonucunda, varlığını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimiz Cumhuriyetimizi kumuş, bizlere emanet etmiş ve Cumhuriyetimiz 100 yaşına ulaşmıştır. Bizler, bin yıldır bu kadim topraklarda adaleti ve kalkınmayı şiar edinen devlet anlayışıyla emanet edilen Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla sanayide, teknolojide, sağlıkta, ekonomide, eğitimde ve daha nice alanda gelişmeye ve değişmeye devam etmektir. Cumhuriyete sahip çıkmak ise, bu hedefleri gerçekleştirmektir. Ülkemiz için konulan hedefleri birer birer gerçekleştirirken bizlere düşen en büyük görev ise bu hedeflere sahip çıkmak onu yüceltmektir. Bu düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU