“GÜN DOĞMADAN” TİYATRO OYUNU SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ
“GÜN DOĞMADAN” TİYATRO OYUNU SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ

 

 

Seydişehir Belediyesinin organizasyonu ile kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen “Gün Doğmadan” isimli tiyatro oyununu Seydişehir’de  sahnelendi.

Belediye Düğün Salonunda sahnelenen Turistik bir gezi için yola çıkan fakat kaybolduktan sonra Mescid-i Aksa'nın gerçek hikâyesiyle ve Filistin’de yaşanan zulümle yüzleşen Ömer ve Kenan isimli iki dostun uyanış öyküsünün anlatıldığı “Gün Doğmadan” adlı tiyatro oyunu, seyircilere duygu yüklü anlar yaşatarak büyük beğeni topladı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tarihte unutulmayacak ve ibret alınması gereken yaşanan olayların olduğunu, bunlardan birisinin de İsrail’in tüm insanlığa yapmış olduğu zulüm olduğunu kaydetti.

Filistin halkının vermiş olduğu destansı mücadelenin ve kendi benlikleri için ortaya koydukları iradenin unutulmayacağını kaydeden Başkan Tutal,  “gerek Gazze’de, gerek Filistinde, Arakan’da , Doğu Türkistan’da gerekse dünyanın neresinde olursa olsun, mazlumlara el uzatabilen ve bundan sonra da uzatabilecek tek necip millet biziz. Ecdadımız asırlar boyunca kendi sınırları içerisinde adaletle hükmetti, hatta birçok devlete ve millete de adalet dersi verdi. Adaletin anlam bulduğu bu topraklarda yine barış ve huzur ecdadımızın bizlere öğrettiği gibi kadim milletimiz tarafından sağlanacaktır. Çünkü bugün tüm insanlığın ve mazlumların beklentisi bu millet üzerindedir. Biz bu ülkede birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi ve bu ülkenin güçlenmesi noktasında ne yapılması gerekiyorsa bunu yaptığımız zaman Allah’ın izni ile bu millet dünya üzerinde adaleti sağlamaya devam edecektir. Bu zulmü unutmamamız ve unutturmamamız gerekir” ifadelerini kullandı. 

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Gün Doğmadan” oyunu, seyircilere duygu dolu anlar yaşatarak büyük beğeni topladı.

Program sonunda Başkan Tutal, Meddah Yusuf Duru’ya tüm ekip adına hediye takdim etti.

 

 

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU