SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI
SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI

Seydişehir Belediyesi, Ramazan Bayramının 3. Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla şenlik düzenledi.

Seydişehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ve ramazan bayramının 3. Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Meddah gösterisi, Kıpır Ayaklar Kukla Gösterisi, Sihirbaz gösterileri, şişme oyun parkı ile eğlenen çocuklar daha sonra meddah gösterisi eşliğinde billalı, seksek, tel çevirme, dokuztaş, yakan top, ip atlama, topaç çevirme yarışmalarına katıldı. Çocuklarla birlikte eğlenen aileler de çifte bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği şenlikte yarışmaları kazanan çocuklara ödülleri verilirken alanda bulunan ve şenliğe katılan ailelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Geleneksel çocuk oyunlarıyla çocukların ve ailelerin doyasıya eğlendiğini kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ile Ramazan Bayramının 3. Gününün aynı zamana denk gelmesi ile “çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla düzenlediğimiz şenlikte çocuklarımız ve ailelerimiz doyasıya eğlendi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla yarışan ailelerimiz aynı zamanda sihirbaz, meddah, kıpır ayaklar kukla gösterileriyle de çifte bayramın tadını çıkardılar” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER
GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı öncesinde Seydişehir Belediyesi Lise öğrencilerini Gri Koç adıyla tanınan Gökhan Müftüoğlu ile motivasyon seminerinde buluşturdu. Özellikle sınavlar...

DEVAMINI OKU
BELEDİYEDEN “ATIKLARINI SIFIRLA GELECEĞİNİ KORU” EĞİTİMİ

BELEDİYEDEN “ATIKLARINI SIFIRLA GELECEĞİNİ KORU” EĞİTİMİ

Seydişehir Belediyesi sıfır atık çalışmaları kapsamında farkındalık eğitimleri ve etkinliklerine devam ediyor. Seydişehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan ....

DEVAMINI OKU
ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR   Müzeler Haftası kapsamında Seydişehir’de eğitim gören ilkokul 4. Sınıf öğrencileri, Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kaz...

DEVAMINI OKU