SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI
SEYDİŞEHİR’DE ÇOCUKLAR ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ YAŞADI

Seydişehir Belediyesi, Ramazan Bayramının 3. Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla şenlik düzenledi.

Seydişehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ve ramazan bayramının 3. Günü dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Meddah gösterisi, Kıpır Ayaklar Kukla Gösterisi, Sihirbaz gösterileri, şişme oyun parkı ile eğlenen çocuklar daha sonra meddah gösterisi eşliğinde billalı, seksek, tel çevirme, dokuztaş, yakan top, ip atlama, topaç çevirme yarışmalarına katıldı. Çocuklarla birlikte eğlenen aileler de çifte bayramın tadını doyasıya çıkardılar.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği şenlikte yarışmaları kazanan çocuklara ödülleri verilirken alanda bulunan ve şenliğe katılan ailelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Geleneksel çocuk oyunlarıyla çocukların ve ailelerin doyasıya eğlendiğini kaydeden Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ile Ramazan Bayramının 3. Gününün aynı zamana denk gelmesi ile “çocuklara Çifte Bayram” sloganıyla düzenlediğimiz şenlikte çocuklarımız ve ailelerimiz doyasıya eğlendi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla yarışan ailelerimiz aynı zamanda sihirbaz, meddah, kıpır ayaklar kukla gösterileriyle de çifte bayramın tadını çıkardılar” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Türk Bilge Şahsiyetler...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, şehir dışından gelen vatandaşları Gökhüyük mahallesinde ziyaret etti. İşçilerle yakından ilgilenen ve ak...

DEVAMINI OKU
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU