SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI
SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında yer alan tohum eleme tesisi hizmete başladı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 7 bin 480 m² toplam alan üzerine inşa edilen Soğuk Hava Deposu, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme Tesisi ve 11 Adet Ticari dükkanın yer aldığı projede tohum eleme bölümünde makineleri çalıştırarak ilk imalatın yapıldığını kaydetti.

Başkan Tutal, Tohum Kurutma, Eleme ve Paketleme Tesislerinde kabak çekirdeğinin işlenmeye başladığını, Fasulye, Nohut ve Ayçiçeği elemelerine de başlayacaklarını belirtti. 

Soğuk Hava Deposu, Meyve Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesislerini inşaat çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Tutal,  Alaylar İki Mahallesi Hafif Sanayi bölgesinde 7 Bin 460 m2 inşa edilen tesisler ve dükkanların toplam maliyeti 63 Milyon Türk Lirası olduğunu ve tesislerin diğer bölümlerinde de makine montajlarının yapıldığını kaydetti.

Seydişehir’de ilklerin belediyesi olmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal, şükürler olsun ki seçim vaatlerimizde bulunan projelerimizi hepsini tamamladık. Hepsinin şu an çalışmaları sona erdi veya çok az bir kısmı kaldı. Hemen her alanda Seydişehir’imize ilk olma özelliği taşıyacak olan projelerimizi hayata geçirirken bu projelerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seçim beyannamemizde de yer alan ve ilçemizin en büyük projesi olan Soğuk Hava Deposu, Kurutma, Paketleme, Tohum Eleme Tesisi ile 11 adet Ticari Dükkanlarımızın şimdiden ilçemize, bölgemize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU