SEYYİD HARUNVELİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLADI
SEYYİD HARUNVELİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLADI

 

Seydişehir’in manevi iklimine uygun olarak yapılacak olan Seyyid Harun Veli Cami ve Çevresi Çevre Düzenleme Projesinde çalışmalar başladı.

 

Seydişehir tarihinin en kapsamlı çevre düzenleme projesi olan Seyyid Harun Veli Cami ve Çevresi Düzenleme projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seyyid Harun Veli’ye büyük bir vefa örneği gösterdiklerini, projenin tamamlanmasıyla birlikte bu bölgenin Seydişehir’in cazibe merkezi olacağını ifade etti.

 

Çalışmalar hakkında bilgi de alan Başkan Tutal, “Seydişehir’in manevi mimarı Seyyid Harun Veli, Horasan’dan gelerek şehrimizin temellerini il bu bölgede atmış ve bu bölgemiz Seydişehir’imizin manevi merkezi olmuştur. Daha önceden bu bölgemizde gerçekleştirdiğimiz kapsamlı dönüşüm çalışmalarının ardından Arasta Çarşısında Cephe sağlıklaştırma çalışmalarını tamamlamıştık. Yine camimizin yan tarafında bulunan alanda  bir çevre düzenlemesi yaparak Seydi Kafe’yi hayata geçirdik, bu bölgemizde sosyal alan oluşturduk. Bugün hayata geçirilen Seyyid Harun Veli Cami ve Çevresi Düzenleme projesinin tamamlanmasıyla birlikte de bu bölgemiz Seydişehir’imizin cazibe merkezlerinden birisi olacak.

 

Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz projemiz kapsamında tarihi Seyyid Harun Veli Camimizin çevresindeki duvarlar yıkılacak, meydan düzenlemesi yapılarak yürüyüş alanları oluşturulacak, çocuk oyun parkı, hediyelik eşya satış dükkanları, Seyyid Harun Veli’nin inşa ettiği şehir kalesinin temsili kapıları yapılacak, peyzaj çalışmaları yürütülecek ve tarih ile kültürü bir araya yaşayacağız. Tüm projelerimizde olduğu gibi bu projemizde de bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyor, projemizin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Başkan Tutal, çarşı meydanı etrafında yer alan ve cephe giydirmeleri tamamlanan esnaflar ile biraraya gelerek yapımına başlanan Seyyid Harun Çevresi Düzenleme çalışmaları ile ilgili detayların istişarelerinde bulundu.

 

DİĞER HABERLER
SPOR KULÜBÜMÜZDE ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYORUZ

SPOR KULÜBÜMÜZDE ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYORUZ

Seydişehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Emirhan Aldıran Malta'da düzenlenecek Avrupa Yıldızlar Taekwondo  Şampiyonası'nda  madalya hedefliyor. Aldıran Ekim ayında Konya’da düzenlenen Avrupa Yıldızla...

DEVAMINI OKU
YAZAR KARTAL, BAŞKAN TUTAL’A KİTABINI HEDİYE ETTİ

YAZAR KARTAL, BAŞKAN TUTAL’A KİTABINI HEDİYE ETTİ

 Emekli Edebiyat Öğretmeni Eğitimci-Yazar Hacı Halim Kartal, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek kaleme aldığı “Dereden Tepeden Bir Tutam Hayat” isimli kitabını hediye....

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’DAN KORE GAZİSİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN KORE GAZİSİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Kore Gazisi Mustafa Alpaslan’ı ziyaret etti.   Her fırsatta ilçe sakinleri ile bir araya gelerek gönüllere dokunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 92 yaşındak...

DEVAMINI OKU