SOĞUK HAVA DEPOSU MEYVE -SEBZE KURUTMA , TOHUM ELEME TESİSİ AÇILDI
SOĞUK HAVA DEPOSU MEYVE -SEBZE KURUTMA , TOHUM ELEME TESİSİ AÇILDI

Seydişehir'de Soğuk Hava deposu Meyve -Sebze Kurutma, Tohum eleme tesisi açıldı
 
Seydişehir Belediyesi tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ilçeye kazandırılan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme Tesisi ve 11 Ticari İş Yerinin açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Alaylar İki Mahallesi Hafif Sanayi bölgesinde 7 Bin 460 m2 inşa edilen tesisler ve dükkanların toplam maliyeti 70 Milyon Türk Lira olduğunu, 7 bin 480 m² toplam alan üzerine inşa edilen Soğuk Hava Deposu, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme Tesisi ve 11 Adet Ticari dükkanın yer aldığı projenin kısa sürede tamamlandığını ve bölgeye hizmet edeceğini kaydetti.

Göreve geldikleri günden beri Seydişehir’de ne ihtiyaç varsa bunları tamamlamanın gururu içerisinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal," “Yaptığımız çalışmaları teşkilatlarımızla, Büyükşehir Belediyemizle, STK’larımızla, muhtarlarımızla, hükümetimizle uyumlu şekilde çalışmak suretiyle bu huzur ikliminde Seydişehir’e bu hizmetleri kazandırmış olduk. Bugüne kadar hangi projeye başlamışsak Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay beyin mutlaka katkısı oldu. Burada inşaata bir katkısı ve eleme tesislerinin de makinalarını gönderdi. Kendisine bugüne kadarki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, AK Parti Belediyeciliğinin en güzel örneklerinin Seydişehir’de sergilendiğini belirterek, tesislerin kazandırılmasında emeği geçen Seydişehir Belediye Başkanı Tutal ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Seydişehir Kaymakamı Cevdet Bakkal, “Burada bir entegre tesis vücut bulmuş. Bölgesinde önemli bir tesis. İlçemize tarımsal anlamdaki kalkınma adına önemli bir tesis. Başkanımızı tebrik ediyorum. Gerçekten çok önemli hizmetleri var. Her türlü projeye destek verdikleri için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sadece Seydişehir’e değil, coğrafyaya hizmet edecek çok önemli bir eserin ortaya çıktığını ve bunun paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah burada üretilen ürünler daha değerli bir halde çiftçimizin cebine girecek, onların ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Böyle güzel bir eserin temel atmasını burada gerçekleştirmiştik. O zaman bu kadar büyük olduğu algılanmıyordu, tamamlanınca ilçe ölçeğinin dışında sadece Seydişehir’e değil coğrafyaya hizmet edecek çok önemli bir eser ortaya çıkmış. Bunun paydaşı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ama emeğin büyüğü Seydişehir Belediye Başkanımıza ait. Sayın Mehmet Tutal Başkanımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ben de tüm Seydişehirliler ve Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah burada üretilen ürünler daha değerli bir halde çiftçimizin cebine girecek, onların ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak” diye konuştu.

Başkan Altay, AK Parti teşkilatları ve Cumhur İttifakı’nın diğer ortaklarının katkılarıyla hep birlikte Türkiye’yi çok daha güzel hale getirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: “İnşallah sizden aldığımız ruhsatla bir 5 yıl daha şehrimize, ülkemize hizmete devam edeceğiz. Bugüne kadar verdiğiniz destekten dolayı tüm Seydişehirlilere teşekkür ediyorum. Bundan sonra da desteğinizin Sayın Cumhurbaşkanımız ile AK Parti’mizle, Cumhur İttifakı’mızla olacağına inancımız tamdır. Allah sizlerden razı olsun. Biz de sizi mahcup etmemek için Konya’nın 42 bin kilometrelik alanında 31 ilçesinde yoğun bir çaba sarf ediyoruz, gayret ediyoruz. Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın, hizmetlerimiz daim olsun.”

Milletvekili Altunyaldız “AK Parti belediyeciliğini, Konya belediyeciliğini tüm Türkiye’ye yayan, Konya’mızı en iyi şekilde temsil eden hatta Türkiye sınırlarında Dünya Belediyeler Birliği sıfatıyla ülkemizin yüz akı olan çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyor, yolunun açık olmasını diliyorum. Bu işler bir gayret, bir çalışma, bir inanç ve halkımızla, vatandaşlarımızla bütünleşebilme işidir. İşte Allah’a şükür ki bunu sizlerle birlikte yapıyoruz. Bunu 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin hizmetinde olarak yapıyoruz. İnşallah sizlerin desteği ve duasıyla yapmaya devam edeceğiz. Sizlere layık olmak için Büyükşehir Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle Seydişehir’imize ve tüm ilçelerimize hizmet etmeye çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından 70 milyon lira maliyetle ilçeye kazandırılan; Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkanın açılışı dualarla yapıldı.

Programa; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya AK Parti Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Seyit Mehmet Sümer, Seydişehgir AK Parti ilçe Başkanı Kemalettin Atalay,  Ahırlı Belediye İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, MHP Seydişehir İlçe Başkanı Yusuf Arıcıoğlu, Yeniden Refah Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Celal Uğurlu, partililer, STK temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU