BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET
BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, şehir dışından gelen vatandaşları Gökhüyük mahallesinde ziyaret etti.

İşçilerle yakından ilgilenen ve akşam yemeğini birlikte yiyen Başkan Tutal, tarım işçisi olarak çalışmaya gelen vatandaşları unutmadı.

Zor şartlar altında mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan vatandaşların çadırlarına konuk olan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, işçilerle yakından ilgilendi.

Her yıl ülkemizin farklı bölgelerinden, özellikle Doğu ve Güneydoğu  illerinden Seydişehir’e gelen yüzlerce tarım işçisinin, Gökhüyük, Kumluca, Ortakaraören mahallerinde yerleşip mevsimlik olarak çalıştığını kaydeden Başkan Tutal, “mevsimlik tarım işçisi olarak ilçemize gelen kardeşlerimiz ilçemizdeki tarımsal üretime büyük katkı sağlıyor. Mevsimlik tarım işçilerimize ihtiyaçları noktasında yardımcı olmak sosyal belediyecilik anlayışımızın en temel görevlerimiz arasında yer alıyor. Alın teri ile ekmeklerini kazanan misafirlerimizin ilçemize büyük katkıları oluyor. Bir ihtiyaçları olduğunda belediye olarak her zaman yanlarındayız.

Uzun yıllardır bahar aylarında fide ekimi ve çapa işleri için ilçemize geliyorlar. Gelen ailelerimizin çocuklarının bazıları Seydişehir doğumlu. Şükür ehli ve çalışkan kardeşlerimiz" diyerek kolaylıklar diledi.

Başkan Tutal’ın Gökhüyük mahallesine yerleşen mevsimlik tarım işçileri ziyaretine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Ünüvar ile Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan ve Gökhüyük Mahallesi Muhtarı Selim Aşkayanar da eşlik etti.

 

 

 

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla İtfaiye Amirliği’ni ziyaret ederek mesai başında olan itfaiyecilerin gününü kutla...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında yer alan tohum eleme tesisi h...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’IN  MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mübarek gün ve gecelerin insan hayatında vazgeçilmez bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Tutal, alemlere rahm...

DEVAMINI OKU