DEPREMDEN 23 GÜN SONRA ALEKS SAĞ OLARAK KURTARILDI
DEPREMDEN 23 GÜN SONRA ALEKS SAĞ OLARAK KURTARILDI

Antakya'nın Akcurun Köyü'nde depremin yaralarını sarmak için çalışan Seydişehir Belediyesi ekipleri Aleks isimli köpeği enkaz altından canlı çıkarttı.

‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerde, birçok bina yerle bir olurken binlerce vatandaş da hayatını kaybetti.

Seydişehir Belediyesi ekiplerinin deprem bölgesinde yaptığı çalışmalar sırasında Akcurun köyünde bir binanın enkazında köpek sesi duyuldu.

Sesi duyan Seydişehir Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen ve sahibi Murat Arıcı tarafından takip edilen çalışmalar sonucu bir binanın enkazında ‘Aleks’ adlı köpeğe ulaşıldı.

Depremin 23. cü gününde kurtarılan köpek Antakya'ya tedaviye gönderildi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür eden Akcurun Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğru: "Seydişehir Belediye Başkanımız mahallemize ziyaret etti. Yaklaşık 100 evimiz yıkıldı bu bölgede. Başkanımız bize konteynır ev yapma sözü verdi. Seydişehir Belediyesi ekipleri çalışma yaptığı sırada köpeğin sahibi enkaz altından bir ses geldiğini söyledi ve yardım istedi. Ekipler 1,5 saatlik uğraş sonucu Aleks"i enkaz altından sağ çıkardı. Her canlı bizim için önemlidir. Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve ekiplerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Depremden 23 gün sonra çıkarılan Aleks tedavisinin ardından sahibine teslim edilecek.

 

 

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay deprem bölgesinden Seydişehir’e gelerek Kesecik mahallesinde ikamet etmeye başlayan depremzedeler ailelerle iftar pr...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Tutal ve Atalay, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet S...

DEVAMINI OKU
MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Milli Takım sporcusu Elif Can Avrupa Şampiyonu oldu. 21-28 Mart tarihleri arasında  Ankara'da düzenlenen 22 ülkenin katıldığı IFMA EMF U23 Ümitler Gençler M...

DEVAMINI OKU