ENGELLİLER HAFTASI KAPSAMINDA SEYDİŞEHİR’DE FENER ALAYI DÜZENLENDİ
ENGELLİLER HAFTASI KAPSAMINDA SEYDİŞEHİR’DE FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Seydişehir'de Ümit Çocukları Derneği tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında kermes, fener alayı ve konser düzenlendi.

Engelliler Haftası etkinliği kapsamında Ümit Çocukları Derneği tarafından farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen program Hükümet Konağı Önünden başlayan fener alayı ve Milli İrade Meydanında devam eden konser ile son buldu.

Milli İrade Meydanı’nda ki programın açılış konuşmasını yapan Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya: “engelli bireylere imkanları doğrultusunda hayatlarına dokunmak için çalışmalar yapmaktayız. Birçok akülü araba ve tekerlekli sandalyeyi engellilerimize ulaştırdık. Bireysel desteklerle, toplu faaliyetler düzenledik, rehberlik araştırma merkezimizle, özel eğitim sınıflarımızla ve yaptığımız projelerimizle engelli bireylerimizin hayata tutunmaları için çalışmalar yürüttük. Engelli olmak bir tercih değildir. Utanılacak ve görmezden gelinecek bir durum hiç değildir” ifadelerini kullandılar.

Her bireyin engelli adayı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu; “herkes hayatını bir engelli adayı olduğunu düşünerek devam ettirmeli ve bu bilinçten uzaklaşmamalıyız. Belediyemiz kapsamında engelsiz şehir projelerimizle çalışmalarımız olacak. Projelerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımıza bu konuda engelli bireylerimizle ilgili olan dernekler, STK Başkanlarımızla iletişimde olacağız. Seydişehir bu konuda farkındalık yaratan duyarlı hemşerilerimizle birlikte çalışmalara katkı sunacağız” şeklinde konuştu.

Seydişehir’de Engelliler Haftasının çok etkin bir şekilde kutlandığını kaydeden Kaymakam Cevdet Bakkal, “Seydişehir’de yıllardır engelliler haftası etkinlikleri farklı şekillerde kutlanmakta. Engelli kardeşlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Devletimiz her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olamaya devam ediyor ve destekler veriyor. Biz Kaymakamlık olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Programa Kaymakam Cevdet Bakkal, Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, STK Başkanları engelli bireyler ve vatandaşlar katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından engelli bireyler Grup Fırtınalar’ın müzikleri eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

DİĞER HABERLER
GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı öncesinde Seydişehir Belediyesi Lise öğrencilerini Gri Koç adıyla tanınan Gökhan Müftüoğlu ile motivasyon seminerinde buluşturdu. Özellikle sınavlar...

DEVAMINI OKU
BELEDİYEDEN “ATIKLARINI SIFIRLA GELECEĞİNİ KORU” EĞİTİMİ

BELEDİYEDEN “ATIKLARINI SIFIRLA GELECEĞİNİ KORU” EĞİTİMİ

Seydişehir Belediyesi sıfır atık çalışmaları kapsamında farkındalık eğitimleri ve etkinliklerine devam ediyor. Seydişehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan ....

DEVAMINI OKU
ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

ADİLE BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT EVİ KENT MÜZESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR   Müzeler Haftası kapsamında Seydişehir’de eğitim gören ilkokul 4. Sınıf öğrencileri, Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kaz...

DEVAMINI OKU