GAZETECİ YAZAR ZAFER ŞAHİN SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİYLE BULUŞTU
GAZETECİ YAZAR ZAFER ŞAHİN SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİYLE BULUŞTU

Seydişehir Belediyesinin Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlediği konferansta Gazeteci Yazar Zafer Şahin sosyal medyanın insan hayatı üzerindeki etkilerini anlattı.

Gazeteci Şahin; Seydişehir Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında 'Sosyal Medya Algı Operasyonları ' konulu bir konferans verdi.

Filistin ve Gazze’deki katliamların başlangıcından buyana 3 ay geçtiğini kaydeden Başkan Tutal,  “Filistin’de Gazze’de katliamdan da öte bir soykırım yaşanıyor. Dünyada farklı yerlerde zulümler devam ediyor. Bir yandan da bunun bedeli olarak şehitler veriyoruz. Çünkü zorlu bir coğrafyadayız. Güçlü bir liderimiz var. Mazlumların ümidi olan ve dünyanın gözünün Türkiye’de olduğu bir ortam var. Bunların da bir bedeli oluyor. Ülkemizin ve milletimizin bekası için bin yıldır ödediğimiz bedeli bugün de ödemeye hazırız. Ancak sosyal medyayı doğru okumalıyız, doğru kullanmalıyız ve algı operasyonlarına kendimizi alet etmemeliyiz. Bu sebeple sosyal medyada gerçekleştirilen algı operasyonlarını örnekleriyle birlikte gün yüzüne çıkarılan bu konferans büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen konferansta Seydişehirlilerle buluşan Gazeteci Şahin, özellikle sosyal medyada algı operasyonun nasıl yapıldığını anlatıp herkesin iyi bir medya okuryazarı olması gerektiğini söyledi.

İnternette paylaşılan haberlerin doğruluğunun araştırılması gerektiğinin altını çizen gazeteci Zafer Şahin; dünyada en çok yalan haberin Türkiye’de paylaşıldığını dile getirdi.

Dünyada en çok yalan haberin Türkiye’de paylaşıldığını ve yalan haberlerin çok hızlı bir şekilde yayıldığını sözlerine ekleyen Şahin, “Bir olay veya haber ortaya çıkığında herkesin en az 3 kaynaktan doğru olup olmadığını özellikle teyit etmesi gerekiyor. Sosyal medya üzerinden özellikle gençlerimiz üzerinde oyunlar oynanıyor. İyi bir medya okuryazarı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Konferans sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Şahin, program sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

DİĞER HABERLER
“BİN YIL” SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ

“BİN YIL” SEYDİŞEHİR’DE SAHNELENDİ

  Seydişehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal etkinlikleri kapsamında 28 Şubat döneminde yaşananları anlatan tiyatro Ankebut tarafından sergilenen “Bin Yıl” oyununu tiyatroseverlerle buluşturdu. Belediy...

DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERE “FİLİSTİN HAKKINDA KONUŞMALIYIZ” TİYATRO OYUNU

ÖĞRENCİLERE “FİLİSTİN HAKKINDA KONUŞMALIYIZ” TİYATRO OYUNU

Seydişehir Belediyesinde tarafından öğrencilere, Filistin’de yaşanan olayları konu alan “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Seydişehir Belediyesi tarafından Belediye Düğ...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR İSTANBUL FUARINDA TANITILDI

SEYDİŞEHİR İSTANBUL FUARINDA TANITILDI

İstanbul-Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında  6-9  Şubat tarihleri arasında düzenlenen Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan 27.  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMİT) S...

DEVAMINI OKU