GAZETECİ YAZAR ZAFER ŞAHİN SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİYLE BULUŞTU
GAZETECİ YAZAR ZAFER ŞAHİN SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİYLE BULUŞTU

Seydişehir Belediyesinin Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlediği konferansta Gazeteci Yazar Zafer Şahin sosyal medyanın insan hayatı üzerindeki etkilerini anlattı.

Gazeteci Şahin; Seydişehir Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında 'Sosyal Medya Algı Operasyonları ' konulu bir konferans verdi.

Filistin ve Gazze’deki katliamların başlangıcından buyana 3 ay geçtiğini kaydeden Başkan Tutal,  “Filistin’de Gazze’de katliamdan da öte bir soykırım yaşanıyor. Dünyada farklı yerlerde zulümler devam ediyor. Bir yandan da bunun bedeli olarak şehitler veriyoruz. Çünkü zorlu bir coğrafyadayız. Güçlü bir liderimiz var. Mazlumların ümidi olan ve dünyanın gözünün Türkiye’de olduğu bir ortam var. Bunların da bir bedeli oluyor. Ülkemizin ve milletimizin bekası için bin yıldır ödediğimiz bedeli bugün de ödemeye hazırız. Ancak sosyal medyayı doğru okumalıyız, doğru kullanmalıyız ve algı operasyonlarına kendimizi alet etmemeliyiz. Bu sebeple sosyal medyada gerçekleştirilen algı operasyonlarını örnekleriyle birlikte gün yüzüne çıkarılan bu konferans büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen konferansta Seydişehirlilerle buluşan Gazeteci Şahin, özellikle sosyal medyada algı operasyonun nasıl yapıldığını anlatıp herkesin iyi bir medya okuryazarı olması gerektiğini söyledi.

İnternette paylaşılan haberlerin doğruluğunun araştırılması gerektiğinin altını çizen gazeteci Zafer Şahin; dünyada en çok yalan haberin Türkiye’de paylaşıldığını dile getirdi.

Dünyada en çok yalan haberin Türkiye’de paylaşıldığını ve yalan haberlerin çok hızlı bir şekilde yayıldığını sözlerine ekleyen Şahin, “Bir olay veya haber ortaya çıkığında herkesin en az 3 kaynaktan doğru olup olmadığını özellikle teyit etmesi gerekiyor. Sosyal medya üzerinden özellikle gençlerimiz üzerinde oyunlar oynanıyor. İyi bir medya okuryazarı olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Konferans sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Şahin, program sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

DİĞER HABERLER
GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı öncesinde Seydişehir Belediyesi Lise öğrencilerini Gri Koç adıyla tanınan Gökhan Müftüoğlu ile motivasyon seminerinde buluşturdu. Özellikle sınavlar...

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Başkanlık Kupası Voleybol turnuvasında şampiyon Seydişehir Cimnastik Spor oldu. İlçede 6 takımın mücadele ettiği turnuvaya 200’ün....

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, Kurban Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ustaoğlu, bayramların paylaşmanın, birlikte olma ve dayanışma kültürünün güçlendiği günl...

DEVAMINI OKU