GEVREKLİ – AKÇALAR MAHALLESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR
GEVREKLİ – AKÇALAR MAHALLESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

Seydişehir’in kırsal mahalleleri arasında yer alan Akçalar ve Gevrekli mahallelerinin doğalgaza kavuşması için yapılan çalışmalar ve girişimler neticesinde Kesecik mahallesinden sonra Akçalar ve Gevrekli Mahalleleri de doğalgaza kavuşuyor. Akçalar ve Gevrekli Mahallelerinde düzenlenen programla başlayan çalışmaların Eylül ayında tamamlanması ve mahallelerde doğalgaz arzının verilmesi planlanıyor.

Gevrekli ve Akçalar Mahallelerinde düzenlenen programda konuşan Mahalle Muhtarları Yakup Uysal ve Akçalar Mahalle Muhtarı Hüseyin Artık, tüm mahalle sakinleri adına Milletvekili Ziya Altunyaldız’a, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a, Cengiz Ailesine ve Cengiz İnşaat Proje Müdürü Mustafa Öztürk’e teşekkür etti.

Çalışmaların Akçalar ve Gevrekli Mahallelerine hayırlı olmasını dilen Cengiz İnşaat Proje Müdürü Mustafa Öztürk, “geçtiğimiz yıl milletvekillerimizin ve belediye başkanımızın desteğiyle Kesecik Mahallemize doğalgaz arzı sağlamıştık. Bu yıl da yine Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın ve Belediye Başkanımızın desteği ve gayretiyle Gevrekli ve Akçalar Mahallelerimizde de doğalgaz çalışmalarını başlatıyoruz. Mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kırsal mahallelerde doğalgaz çalışmalarının devam etmesi için daha fazla gayret edeceklerini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Seydişehir’imizde doğalgaz ulaşmayan hiçbir merkez mahallemiz kalmadı. Tüm merkez mahallelerimize doğalgaz arzı sağlanmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz yıl OSB’mizi ve kırsal mahallemiz olan Kesecik Mahallemizi de doğalgaza kavuşturduk. Bu sene yine kırsal mahallelerimiz arasında yer alan Gevrekli ve Akçalar Mahallelerimizi de doğalgaza kavuşturuyoruz. Burada gerçekleştirilen yatırım miktarı 62 milyon TL’dir. Bu dev yatırımın dönüşümü 25-30 senede olmaz. Bu doğalgaz projesi, getirisi düşünülmeden sadece vatandaşlarımıza hizmet olsun diye yapılan bir projedir.

Bundan sonraki süreç içeresinde inşallah büyükşehir yasasıyla kasaba statüsünden mahalle statüsüne geçen Taraşçı ve Ortakaraören mahallelerimizi doğalgaza kavuşturmak için çalışmalarımız devam edecek.

Mahallelerimizin doğalgaza kavuşması için biz gayret ediyor, girişimlerde bulunuyoruz, ancak bu hizmetlerde Mehmet Cengiz Bey, Ekrem Cengiz Bey ve Mustafa Öztürk Bey’in gayretleri çok büyüktür. Bölge Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın da bizlere bu noktada çok büyük destekleri oldu ve kendilerine teşekkür ediyorum. Tekrardan mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise yapmış olduğu konuşmasında, “Bu mahallelerimize doğalgaz ulaştırılması için 60 milyon TL’nin üzerinde dev bir kaynak ayrıldı. Bu hizmetler gibi daha nice hizmetler, ülkemize Ak Parti iktidarında kazandırıldı. Hizmet marifete tabidir derler. Hamd olsun ülkemiz üretiyor. Peş peşe enerji alanında, savunma sanayii alanında ve birçok alanda hayal edilemeyen hizmetleri gerçekleştiriyor. Bazı eksiklerimiz olabilir ama üreten ülkede sıkıntı olmaz. Akçalar ve Gevrekli Mahalle sakinlerine doğalgazın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Oktay Sıram tarafından dua edilmesi,  kurban kesilmesi ile doğal gaz çalışması başlatıldı.

Akçalar ve Gevrekli mahallelerinde düzenlenen programa ilçe protokolü, STK Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı, MHP ilçe Başkanı, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

 

 

DİĞER HABERLER
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Türk Bilge Şahsiyetler...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, şehir dışından gelen vatandaşları Gökhüyük mahallesinde ziyaret etti. İşçilerle yakından ilgilenen ve ak...

DEVAMINI OKU
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU