GEVREKLİ – AKÇALAR MAHALLESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR
GEVREKLİ – AKÇALAR MAHALLESİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

Seydişehir’in kırsal mahalleleri arasında yer alan Akçalar ve Gevrekli mahallelerinin doğalgaza kavuşması için yapılan çalışmalar ve girişimler neticesinde Kesecik mahallesinden sonra Akçalar ve Gevrekli Mahalleleri de doğalgaza kavuşuyor. Akçalar ve Gevrekli Mahallelerinde düzenlenen programla başlayan çalışmaların Eylül ayında tamamlanması ve mahallelerde doğalgaz arzının verilmesi planlanıyor.

Gevrekli ve Akçalar Mahallelerinde düzenlenen programda konuşan Mahalle Muhtarları Yakup Uysal ve Akçalar Mahalle Muhtarı Hüseyin Artık, tüm mahalle sakinleri adına Milletvekili Ziya Altunyaldız’a, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a, Cengiz Ailesine ve Cengiz İnşaat Proje Müdürü Mustafa Öztürk’e teşekkür etti.

Çalışmaların Akçalar ve Gevrekli Mahallelerine hayırlı olmasını dilen Cengiz İnşaat Proje Müdürü Mustafa Öztürk, “geçtiğimiz yıl milletvekillerimizin ve belediye başkanımızın desteğiyle Kesecik Mahallemize doğalgaz arzı sağlamıştık. Bu yıl da yine Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın ve Belediye Başkanımızın desteği ve gayretiyle Gevrekli ve Akçalar Mahallelerimizde de doğalgaz çalışmalarını başlatıyoruz. Mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kırsal mahallelerde doğalgaz çalışmalarının devam etmesi için daha fazla gayret edeceklerini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Seydişehir’imizde doğalgaz ulaşmayan hiçbir merkez mahallemiz kalmadı. Tüm merkez mahallelerimize doğalgaz arzı sağlanmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz yıl OSB’mizi ve kırsal mahallemiz olan Kesecik Mahallemizi de doğalgaza kavuşturduk. Bu sene yine kırsal mahallelerimiz arasında yer alan Gevrekli ve Akçalar Mahallelerimizi de doğalgaza kavuşturuyoruz. Burada gerçekleştirilen yatırım miktarı 62 milyon TL’dir. Bu dev yatırımın dönüşümü 25-30 senede olmaz. Bu doğalgaz projesi, getirisi düşünülmeden sadece vatandaşlarımıza hizmet olsun diye yapılan bir projedir.

Bundan sonraki süreç içeresinde inşallah büyükşehir yasasıyla kasaba statüsünden mahalle statüsüne geçen Taraşçı ve Ortakaraören mahallelerimizi doğalgaza kavuşturmak için çalışmalarımız devam edecek.

Mahallelerimizin doğalgaza kavuşması için biz gayret ediyor, girişimlerde bulunuyoruz, ancak bu hizmetlerde Mehmet Cengiz Bey, Ekrem Cengiz Bey ve Mustafa Öztürk Bey’in gayretleri çok büyüktür. Bölge Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın da bizlere bu noktada çok büyük destekleri oldu ve kendilerine teşekkür ediyorum. Tekrardan mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise yapmış olduğu konuşmasında, “Bu mahallelerimize doğalgaz ulaştırılması için 60 milyon TL’nin üzerinde dev bir kaynak ayrıldı. Bu hizmetler gibi daha nice hizmetler, ülkemize Ak Parti iktidarında kazandırıldı. Hizmet marifete tabidir derler. Hamd olsun ülkemiz üretiyor. Peş peşe enerji alanında, savunma sanayii alanında ve birçok alanda hayal edilemeyen hizmetleri gerçekleştiriyor. Bazı eksiklerimiz olabilir ama üreten ülkede sıkıntı olmaz. Akçalar ve Gevrekli Mahalle sakinlerine doğalgazın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Oktay Sıram tarafından dua edilmesi,  kurban kesilmesi ile doğal gaz çalışması başlatıldı.

Akçalar ve Gevrekli mahallelerinde düzenlenen programa ilçe protokolü, STK Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı, MHP ilçe Başkanı, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

 

 

DİĞER HABERLER
GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

GRİ KOÇ’TAN “YKS ÖNCESİ SON TAKTİKLER” SEMİNERİ

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı öncesinde Seydişehir Belediyesi Lise öğrencilerini Gri Koç adıyla tanınan Gökhan Müftüoğlu ile motivasyon seminerinde buluşturdu. Özellikle sınavlar...

DEVAMINI OKU
BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

BAŞKANLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON CİMNASTİK SPOR  

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Başkanlık Kupası Voleybol turnuvasında şampiyon Seydişehir Cimnastik Spor oldu. İlçede 6 takımın mücadele ettiği turnuvaya 200’ün....

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

BAŞKAN USTAOĞLU” BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN, BİRLİKTE OLMA VE DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİĞİ GÜNLERDİR”

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, Kurban Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ustaoğlu, bayramların paylaşmanın, birlikte olma ve dayanışma kültürünün güçlendiği günl...

DEVAMINI OKU