HATİCE KÜBRA TONGAR SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU
HATİCE KÜBRA TONGAR SEYDİŞEHİR’DE SEVENLERİ İLE BULUŞTU

Seydişehir 4 .cü kitap günleri kapsamında Seydişehir Belediyesinin davetlisi olarak Seydişehir’e gelen Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar ‘‘Ah Çocuğumu Bi Anlayabilsem “konulu bir konferans verdi.

Seydişehir Belediyesi Millet Bahçesi Düğün Salonunda gerçekleşen ‘Ah Çocuğumu Bi Anlayabilsem “ konulu konferansta Çocuk Gelişimi ve Eğitimi konusunda Eğitim alan Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar ebeveynlerin çocuğu anlamak ve çocuğa yönelik davranışları hakkında örnekler vererek konuşmasını yaptı.

Psikolojinin 'Çocuklar dünyaya boş bir sayfa olarak gelirler' tezinin doğru olmadığını ileri süren Tongar, "Böyle olsaydı Allah-u Teala oku değil, yaz derdi. Oku diyor. Annelik okuyarak başlar. Fıtrat ruhsal DNA'dır. Kız çocuk fıtrat olarak konuşur. Sürekli uzun uzun anlatır. Anne karnında bile ağızları hareket eder. Erkek çocuk fıtratı harekete geç der. Erkekler hareketlidir. Kanepe , koltuk üzerinde gezer. Bırakın çocuklar olduğu gibi hareket etsin ve bizde onları nalayarak yaşamımıza yön verelim" sözleriyle anlattı.

Tongar, çocuk yetiştirilmesinden beslenmesine, bakımından eğitimine kadar birçok konuda ailelere nasihatlerde bulundu.

Tongar’ın Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiği konferansa Kaymakam Cevdet Bakkal, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yalçın Özkubat, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Protokol üyeleri ile davetliler katıldı.

Program sonunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal ,Hatice Kübra Tongar’a günün anısına bir tablo hediye etti. Tongar konferans sonrasında kitap imzaladı.

 

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU