MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN
MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Milli Takım sporcusu Elif Can Avrupa Şampiyonu oldu.

21-28 Mart tarihleri arasında  Ankara'da düzenlenen 22 ülkenin katıldığı IFMA EMF U23 Ümitler Gençler Muaythai Avrupa Şampiyonasında Seydişehir Belediye Spor Kulübü  sporcularından Milli takım sporcuları  Elif Can Avrupa Şampiyonu olurken Gürkan Uğur Yıldız ise Avrupa üçüncüsü oldu.

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Sporcusu Elif Can Yıldız bayanlar 46 kilogramda  rakibini yenerek Avrupa Şampiyonasından Altın madalya ile döndü.

Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonunda düzenlenen IFMA EMF U23 Ümitler Gençler Muaythai Avrupa Şampiyonasına 22 ülkeden 550 sporcu mücadele etti.

Avrupa Şampiyonu Elif Can, “Müsabakalar süresince en çok zorlandığım rakipler Rusya ve Litvanya milli sporcuları, finalde Macaristan milli sporcusuydu.  Ama hepsini yenerek Avrupa Şampiyonu oldum. Türkiye’mizi ve Seydişehir’imizi güzel bir şekilde temsil edip Ay Yıldızlı Bayrağımızı dalgalandırdığım için gururlu ve mutluyum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a, Antrenörüm Serkan Yıldız’a ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan aileme çok teşekkür ediyorum " ifadelerini kullandı.

Antrenör Serkan Yıldız; “sporcularımızın kısa sürede elde ettiği başarı bizleri mutlu etti. Şampiyonaya katılmamızda bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal'a teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki ilerleyen zaman diliminde sporcularımız daha büyük başarılara imza atacaktır. Bundan sonraki en büyük hedefimiz dünya şampiyonasıdır" dedi.

DİĞER HABERLER
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Türk Bilge Şahsiyetler...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, şehir dışından gelen vatandaşları Gökhüyük mahallesinde ziyaret etti. İşçilerle yakından ilgilenen ve ak...

DEVAMINI OKU
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU