OLTA BALIKÇILARI SEYDİŞEHİR’DE BULUŞTU
OLTA BALIKÇILARI SEYDİŞEHİR’DE BULUŞTU

Seydişehir Belediyesi ve SAOBDER tarafından Seydişehir’de ilk defa düzenlenen, 22 farklı şehirden ve yurt dışından da yarışmacının katıldığı olta balıkçılığı festivali sona erdi.

Seydişehir Belediyesi ve SAOBDER işbirliğiyle organize edilen, amatör ve sportif olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek, doğayı korumak, balık avcılığının bilinçli olarak yapılmasını sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla  düzenlenen festivale  Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden 450’den fazla kişi katıldı.

22 farklı şehirden ve yurt dışından 142 yarışmacının katıldığı Seydişehir Belediyesi Olta Balıkçılığı Festivalinde yarışmacılar akşam güneş batarken ve sabah güneş doğarken oltalarını suyla buluşturdular. Akşam ise yarışmacılar ve katılımcılar kamp ateşi eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Seydişehir SAOBDER Başkanı İhsan Taş, “bu yıl ilkini düzenlediğimiz Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden gelen balık tutkunu katılımcı arkadaşlarımız ve hemşerilerimiz buradalar. İki gün devam edecek festivalimizde bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Eskişehir, Afyon, İstanbul, Şanlıurfa, Adıyaman gibi ülkemizin dört bir yanından ilçemize gelen yarışmacı kardeşlerimiz ve aileleriyle birlikte gerçekleştirdiğimiz 1. Olta Balıkçılığı Festivalimiz sona erdi. SAOBDER Derneğimiz ile birlikte bu yıl ilk defa ilçemizde olta balıkçılığı noktasında bir festival düzenledik. İnşallah bundan sonraki yıllarda da etkinliğimize devam edeceğiz. Derneğimiz ile birlikte amatör ve sportif olta balıkçığının ilçemizde tanıtılması ve farkındalık oluşturması amacı ile bu festivali düzenledik. Emeği geçenleri çok teşekkür ediyorum. Doğa severleri ve balık tutkunlarını buluşturduğumuz festivalimizin hayırlara vesile olmasını diliyor,  Festivalimizin hazırlık aşamasından beri yoğun gayret gösteren   Seydişehir Amatör Sportif Olta  Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneğimiz yönetimine, üyelerine, belediye personellerimize ve festivalimize katılan herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

İki gün süren yarışmada Sudak Balığı kategorisinde 1. Abdullah Kurt, 2. Mustafa Kayabaşı, 3. Murat Gökkaya olurken,  Tatlısu Kefali kategorisinde ise  1. İsmail Ergen , 2. İsmail Aksu ,3. Ahmet Aktürk  oldu.

Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yavuz Ünüvar tarafından verildi.

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN İTFAİYE AMİRLİĞİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla İtfaiye Amirliği’ni ziyaret ederek mesai başında olan itfaiyecilerin gününü kutla...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

SEYDİŞEHİR’DE TOHUM ELEME TESİSİ HİZMETE BAŞLADI

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında yer alan tohum eleme tesisi h...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’IN  MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN TUTAL’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mübarek gün ve gecelerin insan hayatında vazgeçilmez bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Tutal, alemlere rahm...

DEVAMINI OKU