SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ 4. KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ 4. KİTAP GÜNLERİ SONA ERDİ


Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen kitap günleri sona erdi.

28 Ekim’de Millet Bahçesinde açılışı gerçekleştirilen ve 7  gün süren kitap günlerine on binlerce kişinin geldiğini belirten Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  gençlerin  ve çocukların kitap günlerine yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti. 


Başkan Tutal, merkez ve kırsal mahallelerden kitap günlerine katılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine hediye çeki vererek kitap almalarına katkıda bulundu. 


Başkan Tutal, " Birbirinden kıymetli yazarlar ve binlerce kitapla başlattığımız kitap günlerimizi tamamladık. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi .Seydişehir Belediyesi olarak bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdiğimiz kitap günleri, Seydişehir’imizde düzenlenen en önemli sosyal ve kültürel etkinliklerimiz arasında yer alıyor. Çocuklarımızın , gençlerimizin ve hemşehrilerimizin daha fazla kitap okuma alışkanlığı kazanması, sevdikleri yazarlarla bir araya gelmeleri güzeldi. Kitap günlerimize katılımları için öğrencilerimize, velilerimize, hemşehrilerimize ve yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Seydişehir Belediyesi 4. Kitap Günlerinde birbirinden değerli yazarlarımız Hatice Kübra Tongar, Prof. Dr Ahmet Şimşirgil, Ahmet Bulut, Hayati İnanç, Gri Koç (Gökhan Müftüoğlu) gibi birbirinden değerli yazarlar, okurları için Millet Bahçesi’ndekonferans vererek, kitaplarını imzaladı.


Millet Bahçesinde iki gün boyunca Konyalı ve Seydişehirli yazarlarımız Nur Dünya Kaplan, Ercan Arslan, Ahmet Şener, Vural Kaya, Bahaddin Karakuş,Sultan Çoban, Baran Özdemir, Eda Nur  Beyaz, Muhammed Uzun, Tayyar Yıldırım,  Mustafa Dinç, İzzet Eker, Mehmet Boztepe, Ali Erkan Kavaklı, Mehmet Aydın, Evrim Ertekin de kitaplarını imzalayarak söyleşi yaptı.
Etkinlik kapsamında merkez ve kırsal mahallelerde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri de etkinlik alanına belediye tarafından misafir edilerek kitapları inceledi, etkinlik alanında Meddah Osman Ağa eşliğinde doyasıya eğlendi.

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU