SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ARAMA VE KURTARMA EKİBİ SEYDİŞEHİR’E DÖNDÜ
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ARAMA VE KURTARMA EKİBİ SEYDİŞEHİR’E DÖNDÜ

Ülkemizi derin üzüntüye boğan, deprem sebebiyle, afetten en çok etkilenen illerimizin başında gelen Hatay’da, afetin yaşandığı ilk günden itibaren arama ve kurtarma görevi üstlenen 28 kişilik Seydişehir Belediyesi ekibi Seydişehir’e döndü. 

Deprem Bölgesinde görevlerinin tamamlayarak Seydişehir’e dönen Seydişehir Belediyesi arama kurtarma ekibini Belediye Başkanı Mehmet Tutal çiçeklerle karşıladı. 

Başkan Tutal, arama ve kurtarma çalışmalarına destek için deprem bölgesine gönderilen çalışama arkadaşları ile birlikte iş makineleri, ve araçlarında çalışmalarını tamamladığını kaydetti. 

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren Hatay’da 10 günlük arama ve kurtarma görevi yürüten Seydişehir Belediyesi ekipleri 32 vatandaşımızı enkaz altından sağ çıkarttı. 

Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay’da arama ve kurtarma çalışmalarını tamamlayan ekipleri karşılayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, tüm çalışma arkadaşlarına gösterdiği üstün ve örnek çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

10 günlük görev süresi boyunca Hatay’da çalışma arkadaşlarının önemli görev yaptıklarını belirten Başkan Tutal, “Hatay’da arama ve kurtarma görevi üstlenen daha önce AFAD eğitimi almış 28 personelimiz, depremin yaşandığı ilk gün yola çıkarak arama ve kurtarma çalışmalarına dahil olmuştu. Bugün ise çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz ilçemize döndü. Görev süresi boyunca zorlu şartlar altında 32 vatandaşımızı enkaz altından sağ salim çıkardılar. Buldukları değerli eşyaları güvenlik güçlerimize teslim ederek örnek davranışlara imza attılar. Kardeşlerimizin emekleri, fedakarlıkları, gayretleri ve bir canı kurtarabilmek için kendi canlarını hiçe sayarak enkaz altına girmeleri hiç bir maddi bedelle ödenemez. Rabbim kardeşlerimin hizmetlerini Dergah-ı İzzetinde kabul etsin. Rabbim hepsinden razı olsun. Kahramanlarımızı birer maaş ödülle taltif ettik. İyi günlerde harcasınlar.   İlçemizde de Seydişehir Depremde Tek Yürek kampanyası kapsamında 30’dan fazla yardım tırını deprem bölgesine ulaştırdık. Çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrardan Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle bir afeti ülkemize yaşatmasın” diye konuştu. 

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay deprem bölgesinden Seydişehir’e gelerek Kesecik mahallesinde ikamet etmeye başlayan depremzedeler ailelerle iftar pr...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Tutal ve Atalay, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet S...

DEVAMINI OKU
MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Milli Takım sporcusu Elif Can Avrupa Şampiyonu oldu. 21-28 Mart tarihleri arasında  Ankara'da düzenlenen 22 ülkenin katıldığı IFMA EMF U23 Ümitler Gençler M...

DEVAMINI OKU