SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ İLE SEBELTAŞ A.Ş SÖZLEŞME İMZALADI
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ İLE SEBELTAŞ A.Ş SÖZLEŞME İMZALADI

Seydişehir Belediyesi ile Maden-İş Sendikası arasında, Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ'ta çalışan 22 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesinin ardından sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını dileyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 2023 yılı SEBELTAŞ 9. Toplu iş sözleşmesi kapsamında imzaladıkları sözleşmeyle birlikte çalışanların ücretlerini %70 oranında arttırdıklarını söyledi.

Seydişehir Belediyesi iştiraki olan SEBELTAŞ Beton Elemanları Makine İnş. San ve Tic. A.Ş. ile yetkili sendika arasında 01.01.2023-31.12.2024 tarihlerini kapsayan 9.  dönem toplu iş sözleşmesi Seydişehir Belediye Başkanı, SEBELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal ve Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin tarafından imzalandı. 

Çalışanların haklarını her daim korumak için gayret ettiklerini belirten Başkan Tutal, “İşçilerimizin emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan vermeye, imkanlarımız ölçüsünde daha iyi şartlara yükseltmeye gayret ediyoruz. Toplu iş sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin “Çalışanın hakkını verme konusundaki duyarlı davranışlarından dolayı Seydişehir Belediye Başkanımız ve Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal'a, Sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Yapılan sözleşmemizin üyelerimize, işyerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER
KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN TÜRK BÜYÜKLERİ KARAKALEM SERGİSİ

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl imzalanan Kültür Elçileri Değerler Eğitimi projesi kapsamında öğrenciler, Türk Bilge Şahsiyetler...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

BAŞKAN TUTAL’DAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan, şehir dışından gelen vatandaşları Gökhüyük mahallesinde ziyaret etti. İşçilerle yakından ilgilenen ve ak...

DEVAMINI OKU
TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

TIBBİ ATIKLARLA TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SERGİSİ AÇILDI

Seydişehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen Tıbbi Atıklarla Teknoloji Bağımlılığı farkındalık sergisi açıldı. Bahaddin Paslı Kültür ve S...

DEVAMINI OKU