SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ TESİSLERİNDE İSRAİL ÜRÜNÜ KULLANILMIYOR
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ TESİSLERİNDE İSRAİL ÜRÜNÜ KULLANILMIYOR

Seydişehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Halk Ekmek Fırını, Seydi Şifa Termal Tesisleri, Adile Baysal Kültür Ve Sanat Evi, Muhabbethane Emekliler Lokali, Seydi Kafem, Butik Dükkanlar, Millet Bahçesi Düğün Sarayı, Belediye Düğün Sarayı, Bahaddin Paslı Kültür Ve Sanat Evi, Enderun Gençlik Merkezi başta olmak üzere tüm tesislerde, temizlik malzemelerinden meşrubat satışlarına varana kadar hiçbir İsrail ürünü kullanılmıyor ve satışı yapılmıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi’ne ait sosyal tesis işletmelerinde İsrail menşeili ürünlerin yer almadığını, satışının yapılmadığını, ihtiyaç olan temizlik ve diğer ürünlerin de tesislerde hiçbir şekilde kullanılmadığını belirtti.

İsrail’in tüm insanlığın onur ve gururuna saldırdığını sabırlarını zorladığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “savaş suçu olarak hangi eylem yasaklandıysa, İsrail bunların hepsini yapıyor. Filistin’de mabetler, hastaneler, okullar, evler bombalanıyor. Amerika’dan, Avrupa’dan gelen bombalarla çocukların üzerine saldırıyorlar. Siyonist İsrail vahşetine devam ediyor. Batı bu vahşeti destekliyor. BM kararını tanımayan İsrail, çocukları katletmeye devam ediyor.

Biz böyle bir insanlık dışı hareketi ve zulmü kınıyor, lanetliyoruz. Zulüm ile abad olunmaz. Mazlumların ahı yerde kalmayacak. Bizler coğrafya olarak Filistinli kardeşlerimizle aramaızda mesafe olsa da gönül coğrafyamızda yüreklerimiz Filistinli kardeşlerimizle birlikte atıyor. İsrail’in barbarlığı  tüm insanlığı tehdit eden hale bürünmüştür. Bu sebeple her kuruşumuzun başta Filistinli Kardeşlerimiz olmak üzere tüm insanlığa bomba olarak kurşun olarak dönmemesi için tüm tesislerimizde yerli ve milli menşeli ürünleri kullanıyoruz. Uzun zamandır başlattığımız bu uygulamaya bu günlerde daha da hassas davranıyoruz” diye konuştu.

AYNI DUYARLILIĞI HEMŞEHRİLERİMİZDEN DE BEKLİYORUM

Uzun zamandır İsrail menşeli ürünlerin satışını yapmamanın yanında belediye iştiraki olan tesislerin tamamında İsrail Menşeli temizlik ürünleri başta olmak üzere hiçbir ürünün kullanılmadığını ifade eden Başkan Tutal, “bizler hemşehrilerimize örnek olmaya gayret ediyoruz. Bu hususta uzun zamandır uyguladığımız bu duyarlılığa hemşehrilerimizin de kulak vermesini temenni ediyorum. Çünkü İsrail menşeli ürünleri kullandığımız zaman her kuruşumuz Filistinli kardeşlerimize ve insanlığa kurşun olarak dönüyor” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU