SEYDİŞEHİR MAHALLESİNİN KONTEYNERLERİNİN KURULUMUNA BAŞLANDI
SEYDİŞEHİR MAHALLESİNİN KONTEYNERLERİNİN KURULUMUNA BAŞLANDI

Seydişehir'de asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine yardımlar tüm hızıyla devam ediyor.

Seydişehir Kaymakamlığı, Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir STK’ları tarafından deprem bölgesindeki vatandaşlara destek için kampanyalar, kermesler, bağışlar devam ediyor.

 İlçedeki vatandaşların hazırladığı, içinde insani temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı onlarca yardım tırının gönderildiği bölgeye gönderilmek üzere son olarak Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, STK Başkanları ve Muhtarların çağrısıyla depremden etkilenen hayvancılıkla uğraşan depremzedeler için yüzlerce küçükbaş hayvan bağışı toplandı.

Başkan Tutal, “depremin yaşandığı ilk günden bu güne kadar Kaymakamlığımız ve Belediyemizin organizesi ile STK’lar ve Muhtarlarımızla birlikte Seydişehir Depremde Tek Yürek kampanyası kapsamında birçok çalışma yaptık. Kampanyamız kapsamında 30’un üzerinde yardım tırımızı deprem bölgesine gönderdik. Hatay bölgesinde ekiplerimiz kurtarma çalışmalarına destek verdiler. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir konteynır mahallesi kurulum çalışmalarımız devam ediyor. Deprem bölgemizde farklı illerimize destek noktasında yardımlarımız devam ediyor. Bu gün ise Gaziantep ilimizde depremden dolayı hayvanları telef olan kardeşlerimize verilmek üzere 100 küçükbaş hayvan gönderiyoruz.

Küçükbaş hayvanlarımızı temin eden Aşağıkaraören, Başkaraören, Ortakaraören, Çatmakaya, Dikilitaş, Gevrekli, Ketenli, Kuran, Mesudiye, Susuz ve Yaylacık Muhtarlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

Seydişehir Depremde Tek Yürek sloganın çok büyük anlam kazandığını kaydeden Kaymakam Deniz Pişkin, “toplumun bütün kesimleri, küçüğünden büyüğüne kadar her bir vatandaşımız enkaz kaldırma, seferberlik anlamında, destek anlamında duyarlılık, farkındalık, hassasiyet gerçek anlamda her Türk insanının, Türk bireyinin gurur duyacağı bir birliktelik sergilendi. Hayırsever insanlarımız desteğiyle yardımlar gönderildi. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 64 Konteynırdan oluşan Seydişehir Mahallesi için çalışmalar sürüyor. Bugün deprem bölgesinde küçükbaş hayvanlarını yitiren çiftçilerimize destek olması anlamında bağış sever ve hayırsever insanlarımızın ve çiftçilerimizin vermiş olduğu küçükbaş hayvanlarımızı gönderiyoruz. Seydişehir’de Kaymakamlığımız, Belediyemiz, STK’lar, Muhtarlar, Siyasi Partiler, bütün kamu kurumları dahil büyük bir takım ruhu oluşturduk, büyük bir sinerji oluştu. Bu durum bence büyük bir Kuva-yi Milliye ruhudur. Destek veren, canhıraş çalışan bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY DEPREMZEDE AİLELERLE İFTAR AÇTI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay deprem bölgesinden Seydişehir’e gelerek Kesecik mahallesinde ikamet etmeye başlayan depremzedeler ailelerle iftar pr...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

BAŞKAN TUTAL VE ATALAY ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Tutal ve Atalay, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet S...

DEVAMINI OKU
MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

MUAYTHAİ AVRUPA ŞAMPİYONU SEYDİŞEHİR’DEN

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Milli Takım sporcusu Elif Can Avrupa Şampiyonu oldu. 21-28 Mart tarihleri arasında  Ankara'da düzenlenen 22 ülkenin katıldığı IFMA EMF U23 Ümitler Gençler M...

DEVAMINI OKU