SEYDİŞEHİR OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SEYDİŞEHİR OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tutal Başkanlığında 4 Kasım günü gerçekleştirilen Seydişehir OSB Yönetim Kurulu Toplantısına, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Gülpınar, Cemal Küçük ve Refik Şenarslan da katıldı.

Seydişehir OSB’sinin daha da gelişmesi için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal, Seydişehir OSB’sinin bölgenin üretim ve istihdam merkezi olması yolunda hızla ilerlediğini belirtti.

Yatırım süresi geçen firmaların yer tahsislerinin iptal edildiğini ve yatırımcı diğer firmalara yeni yer tahsisi çalışmasının yapıldığını söyleyen Başkan Tutal, yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Seydişehir OSB’mizin üretim ve istihdamını daha da arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha önce OSB’mizi doğalgaza kavuşturarak önemli bir sorunu çözüme kavuşturmuştuk. Gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda daha önce tahsis işlemi yaptığımız firmaların verilen süre boyunca yatırımlarını gerçekleştirememesi üzerine yer tahsisi iptal edildi, diğer firmalarımıza yatırım için tahsisi yapıldı. Şimdi de OSB’mize yatırım yapmak için müracaat eden firmalarımıza yeni yer tahsisi yapabilmek için OSB’mizde genişletme çalışmasına devam ediyoruz. 57 firmamız şu anda OSB’mize yatırım yapmak için yer tahsisi bekliyor. Ancak OSB’mizde yatırım yapılabilecek boş yerimiz bulunmuyor. Yatırım yapmak isteyen firmalarımıza OSB’mizde boş yer olmadığı için yer tahsisi yapamıyoruz. 2013 yılında GES için tahsis edilen 479 bin M²lik alanı tekrar OSB’mize kazandırmak için gayret ediyoruz. Ancak yargı süreci devam ediyor ve mahkeme kararı ile yer tahsisi yapılamıyor.

Bunun yanında 3. Etap OSB Genişletme çalışması için görüşmelerimiz ve işbirliklerimiz devam ediyor. %90 oranında doluluk oranına ulaşmayan hiçbir OSB’nin genişletme çalışması yapılamamasına rağmen Seydişehir OSB’mizde 3. Etap için 1 milyon 100 bin m² alanı OSB’mize kazandırmak için son aşamaya geldik. İnşallah bu çalışmalarımız tamamlandığında OSB’mizde yer sorunu kalmayacak.

 OSB’de yatırım yapmak için başvuran firmalara yer tahsisi yapılmaması yönünde ortaya çıkan asılsız ifadelerin gerçeği yansıtmadığını da ifade eden Başkan Tutal, konuşmalarına şu şekilde devam etti, “Bölgemizde Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımızla, birlikte bölgesel kalkınma konusunda da her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. OSB’mize yeni yatırımcılar kazandırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda daha önce AYD Firması yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın ile daha öncelerle görüşmelerimiz oldu, heyet olarak ziyarete gittik, Seydişehir, Bozkır, Ahırlı ve Yalıhüyük Belediye Başkanlarımız, Kaymakamlarımız ve MÜSİAD Başkanımız ile bölgeye yapılabilecek istihdama bağlı yatırımlar için görüşmeler sağladık. Görüşmelerimiz neticesinde AYD Firması ilerleyen zaman diliminde Alüminyum fabrikası kurmak için karar aldılar.

İlçemize yatırım yapılması konusunda her zaman elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımıza devam ettik. Konuların da takipçisi olduk. Termal yatırımlarımız ise yaşanan deprem nedeni ile biraz gecikti. Hiçbir zaman yatırımcılarımızın önüne geçmedik veya bu konuda engelleme, yer tahsisi yapmama gibi bir düşüncemiz olmadı. Asılsız yapılan tezviratların da ilçemize bir kazanım sağlamayacağı düşüncesindeyiz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalar projeler ve yatırımlar ortada. Bu gelişmeler neticesinde ilçemizde "yapılmayacak, iptal oldu. Akıbeti ne oldu" gibi yersiz ve asılsız söylemler hiçbir zaman kazanım getirmeyecektir. OSB’miz için yürüttüğümüz çalışmalar nihayete erdiğinde bölgemiz istihdam ve üretimde lokomotif olacak” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU