SEYDİŞEHİR’DE AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ
SEYDİŞEHİR’DE AÇIK HAVA SİNEMA KEYFİ

Seydişehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanında 15-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan açık hava sineması Gladiatör filmi ile başladı.  

Açık hava sineması kültürünün önceki yıllarda Seydişehir’de yaşandığını kaydeden Tutal, hemşehrilerinin sosyalleşmesine katkı sağlamak, birbirleriyle iletişimlerini ve birlikteliklerini arttırmak amacıyla 7 günlük bir açık hava sinemasını izleyicileriyle buluşturduklarını kaydetti.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilginin gösterildiğini açık hava sineması etkinliğinde Beyaz Balina, Çiçek Abbas, Cennetin Krallığı, Cesur, Ters Yüz ve Eren filmleri ile hafta sonuna kadar vatandaşların izlemine sunulacak.

Seydişehir Belediyesi Milli İrade Meydanında Saat:21.00’da başlayan açık havada sinema gösterimine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Seydişehir’in tarihi, doğası, kültürü ve sanatıyla tamamen kendine özgü bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Tutal, “kültürel belediyecilikte ilçemizde ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Özellikle ilçemizin tanıtımı ve kalkınması açısından büyük öneme sahip olan Kalkınma Şölenini, Bisiklet Festivalini, Yağlı Pehlivan Güreş Etkinliklerini hayata geçirerek siz sevgili hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel hayatına katkı sunmaya çalıştık. Kültürel ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ilçemizde yaşatmaya ve yaşamaya devam ediyoruz. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz kültürel ve sosyal etkinliklerimizle sizlerin sosyal hayatına dokunmayı, sizlerle bir arada olmayı amaçlıyoruz. Spor tesislerimiz, yaz okullarımız, kültür ve sanat etkinliklerimiz, kültürel ve sportif etkinliklerimiz gibi daha birçok alandaki hizmetlerimizin hepsi çocuklarımızın, gençlerimizin ve en önemlisi sizlerin sosyal hayatına katkı sağlamak içindir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL'DAN 12 EYLÜL DARBESİ KINAMA MESAJI

BAŞKAN TUTAL'DAN 12 EYLÜL DARBESİ KINAMA MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 12 Eylül darbesinin 42. yıldönümü nedeniyle kınama mesajı yayınladı. Başkan Tutal darbelerin; bir milletin inancına, değerlerine, toplumsal bağlarına, gelişi...

DEVAMINI OKU
ORTAKARAÖREN’DEN BELEDİYEYE ÇIKARTMA

ORTAKARAÖREN’DEN BELEDİYEYE ÇIKARTMA

Ortakaraören Mahallesi Muhtarı Ayşe Demir ve mahalle sakinleri yapılan hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Tutal'a çalışmalarından dolayı teşekk...

DEVAMINI OKU
ASFALT ÇALIŞMALARI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

ASFALT ÇALIŞMALARI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Karakavak Mahallesi Bilge Kaan Caddesinde asfalt çalışmalarını başlattı. Halk arasında Otogar yolu olarak bilinen, Seydişehir’i Antalya-Konya çevr...

DEVAMINI OKU