SEYDİŞEHİR’DE ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
SEYDİŞEHİR’DE ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından merkez mahallelerde asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Son olarak Necati Kalaycıoğlu caddesinde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yapılan çalışmalarla asfalt kalitesinin arttırıldığını belirtti.

Başkan Tutal, daha önceden prestij cadde yapım aşamasında yapılan Binder 8 cm’lik asfalt çalışmasının akabinde yapılması gereken 5 cm’lik aşınma asfaltı çalışmasının çeşitli nedenlerle geciktiğini, ekiplerin özverili çalışmasıyla tamamlanmakta olduğunu kaydetti.

Kaliteli ve kalıcı hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tutal, “daha önceki yıllarda Necati Kalaycıoğlu Caddemizde prestij cadde yapım aşamasında asfalt çalışması gerçekleştirmiştik. Trafik yoğunluğu olan bölgelerde otoban, ana caddeler ve benzeri yollarda çift aşamalı asfalt atılımı gereklidir. İlk aşama binder tabakası diğer 2 aşaması ise aşınma tabakasıdır. Bugün gerçekleştirdiğimiz asfalt çalışmasında daha önce yapmış olduğumuz 8 cm’lik binder sonrasındaki 5 cm’lik aşınma tabakasını çalışmasıdır. Muallimhane Cami önünden başlayan Hürriyet Caddesi ve Necati Kalaycıoğlu Caddemizi kapsayan çalışmalarımızla ana asfaltın aşınmasının, deforme ve dalgalanma olmasının önüne geçiyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmalarla prestij caddelerimizin uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Necati Kalaycıoğlu Caddemiz de yapılan asfalt çalışmaları ile ilgili sosyal medya paylaşımı ve dedikodular üretilmektedir. Bu konuda fikir beyan edenler ya asfaltın nasıl atılacağını bilimsel olarak bilmeyenler  veya art niyetli olanlardır. 

Ülkemiz ve dünya standartlarına ulaştırdığımız prestij caddemiz artık daha uzun ömürlü ve daha kullanılabilir bir şekilde hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

DİĞER HABERLER
BAŞKAN TUTAL'DAN 12 EYLÜL DARBESİ KINAMA MESAJI

BAŞKAN TUTAL'DAN 12 EYLÜL DARBESİ KINAMA MESAJI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 12 Eylül darbesinin 42. yıldönümü nedeniyle kınama mesajı yayınladı. Başkan Tutal darbelerin; bir milletin inancına, değerlerine, toplumsal bağlarına, gelişi...

DEVAMINI OKU
ORTAKARAÖREN’DEN BELEDİYEYE ÇIKARTMA

ORTAKARAÖREN’DEN BELEDİYEYE ÇIKARTMA

Ortakaraören Mahallesi Muhtarı Ayşe Demir ve mahalle sakinleri yapılan hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Tutal'a çalışmalarından dolayı teşekk...

DEVAMINI OKU
ASFALT ÇALIŞMALARI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

ASFALT ÇALIŞMALARI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Seydişehir Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Karakavak Mahallesi Bilge Kaan Caddesinde asfalt çalışmalarını başlattı. Halk arasında Otogar yolu olarak bilinen, Seydişehir’i Antalya-Konya çevr...

DEVAMINI OKU