SEYDİŞEHİR’DE FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SEYDİŞEHİR’DE FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Seydişehir’de İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto için yürüyüş yapıldı.

Seydişehir STK’ları, üyeleri ve çok sayıda vatandaşlar, Hükümet Konağı önünde “Yürü Kardeşim, Ayaklarına Bir Kudüs Gücü Gelsin” etkinliğinde buluştu.

Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüş için buluşan binlerce kişi 15 Temmuz Milli İrade meydanına kadar ellerinde Türk Bayrağı ve Filistin bayrağı ile  İsrail’in zulmünü lanetleyen “Soykırıma Dur De , Cesaret Taklit Edilmez, Çocuklar Öldürülmesin ,Yürü Kardeşim Ayaklarına  Bir Kudüs Gücü Gelsin” pankartları ile yürüdü. Yürüyüşün akabinde Milli İrade Meydanında Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı, Filistinli şehitler için dualar edildi.

İHH Seydişehir Başkan Yardımcısı Abdulmuttalip Demirel Filistin’in özgürlüğü meselesinde, meydanlardan hiçbir zaman ayrılmayacaklarını, Filistin’de zülüm altında kalan kardeşleri ile bir atan kalplerle meydanlarda bir olmaya devam edeceklerini kaydetti.  Boykota devam etmenin de önemine değinen Demirel, boykotun artarak devam etmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.

İlçe Müftüsü Adem Bebek ise yapmış olduğu konuşmasında Filistinliler için dualar etti, her daim yanlarında olduklarını belirtti.

Her ne olursa olsun asla ve asla Gazze’de zulüm altında olan Müslümanları yalnız bırakmayacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece ben inanıyorum ki günün birinde Filistinli kardeşlerimizle birlikte o topraklarda birlikte olacağız. Filistinli kardeşlerimizin, çeşitli planlarla ve oyunlarla yerlerinden edilmesine her zaman karşı durduk, durmaya da devam edeceğiz. Her zaman Filistin'in yanında olmaya, haklarını savunmaya, zalimlere gerekli duruşu sergilemeye devam edeceğiz. O günden bugüne devam eden saldırılarda 20 bine yakın şehit var. Terörist İsrail yıllardır Filistin toprakları üzerinde her türlü alçaklığı sergilemeye devam etmektedir. Ama kardeşlerimiz hala direnmeye ve karşı koymaya devam ediyor. Bizlerde kendilerini asla yalnız bırakmayacağız. Dünyanın neresinde olursa olsun, zalimin karşısında mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim inancımızın temelinde bu vardır. Bugünkü yürüyüşümüze destek veren tüm hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

DİĞER HABERLER
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU AÇILDI

Seydişehir Belediyesine ait Alaylar 2 Mahallesi lojmanlar girişinde bulunan yüzme havuzu vatandaşların kullanımına açıldı. Haftanın her günü hizmet veren havuzda hijyen ve güvenlik konularına da büyü...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

BAŞKAN USTAOĞLU MUHARREM AYI İFTARINA KATILDI

Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu,  Muharrem ayı dolayısı ile Değirmenci Mahallesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Muharrem ayının başlaması nedeni ile Seydişehir Belediyesi tarafınd...

DEVAMINI OKU
SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

SEYDİŞEHİR’DE MUAYTHAİ MÜSABAKASI YAPILACAK

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayak Müsabakaları Seydişehir’de yapılacak. Türkiye Muaythai Federasyonu ve Seydişehir Belediyesi işbirliğiyle 20 Temmuz Cumartesi günü Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1...

DEVAMINI OKU