YAZAR BULUT “LÜTFEN ÇOCUKLARINIZLA OYNAYIN VE VAKİT GEÇİRİN"
YAZAR BULUT “LÜTFEN ÇOCUKLARINIZLA OYNAYIN VE VAKİT GEÇİRİN"

Seydişehir Belediyesi  4. cü Kitap Günleri kapsamında İlahiyatçı-Eğitimci Yazar Ahmet Bulut konferans verdi.

28-Ekim 3 Kasım tarihler arasında devam eden Kitap Günleri kapsamında gerçekleştirilen yazar buluşmaları ve konferansları devam ediyor.

Çocukların yetiştirilmesi konusunda anne ve babalara çok büyük görevler düştüğü kaydeden Yazar Bulut, “çocuklarınızla 0-7 yaş arası oyunlar oynayın, 7-14 yaş arası onlara bilgi verin,  14- 21 arası arkadaş olun istişare edin ondan sonrasında korkmayın diyor Hz. Ali. Bu nedenle çocuklarınızla fazlaca vakit geçirmeye çalışın.  Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlayabilmek için çok çalışırken onları hayattan mahrum bırakıyoruz ve iletişim kuramıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayatınızdaki bazı şeyler bırakın eksik kalsın arabanızın modeli düşük olsun, biraz az kazanın, eviniz küçük olsun diyerek anne ve babalara seslenen Bulut,” ama lütfen çocuklarınızla oynayın ve vakit geçirin. Telafisi çok zor sorunları yaşamayın. Şikayet ettiğimiz nesillerin sorumlusu biziz” şeklinde konuştu.

İlahiyatçı-Eğitimci Yazar Ahmet Bulut katılımcılara aile, ailede iletişim, çocuk yetiştirmenin önemi ve aile iletişiminin temel faktörleri konusunda bilgiler verip Peygamber Efendimiz ve sahabelerin ailelerinden örnekler verdi.

Konferansın sonunda Belediye Başkanı Mehmet Tutal,  katılımlarından dolayı Bulut'na teşekkür ederek, tablo hediye etti.

Millet Bahçesinde düzenlenen “Çocukların Ebeveyni Mi Yoksa Esiri Miyiz” konulu konferansa Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

 

 

DİĞER HABERLER
112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

112 KOMUTA ÇALIŞANLARINA BAŞKAN'DAN ZİYARET

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de görev yapan 112 sağlık çalışanlarını ziyaret ederek hasbihal etti. Başkan Tutal, sağlık sektöründe her türlü coğrafi iklimde ve zorlu şartlarda...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

BAŞKAN TUTAL, ENGELLİ HEMŞEHRİLERİNİ UNUTMADI

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli hemşehrilerini ve engelli çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek, günlerini tebrik etti. Belediye bünyesinde...

DEVAMINI OKU
BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

BAŞKAN TUTAL ASKER ADAYLARI İLE BULUŞTU 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Aralık ayı celbinde birliğine teslim olmaya hazırlanan asker adaylarıyla biraraya geldi. Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen programda Mehmetçikle...

DEVAMINI OKU